Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Regulamin Łowiska "Bachury"

REGULAMIN ŁOWISKA BACHURY

 

Łowisko specjalne znajduje się w odległości 60 km na południowy wschód od Białegostoku. Jest „połączone” z północnym brzegiem zbiornika zaporowego na Podlasiu – Siemianówką. Powierzchnia łowiska wynosi 8 ha. Jest zasilane wodą rzeki Łuplanka. Dlatego też według regularnych badań wody akwenu wynika, że jest to jeden z najczystszych stawów ośrodka. Warunki tlenowe wyrażone bezpośrednią zawartość tlenu rozpuszczonego w warstwie powierzchniowej przez cały okres badawczy odpowiadają I klasie. Średnia głębokość łowiska wynosi około 2,00 metrów.


Trafić do łowiska nie jest trudno. Jedziemy szosą z Białegostoku w kierunku Jałówki, po drodze mijamy: Zabłudów, Michałowo i Nową Wolę. W miejscowości Juszkowy Gród jadąc z pierwszeństwem przejazdu skręcamy łukiem w lewo. Po przejechaniu 3 km skręcamy w prawo do Bachur. We wsi ponownie skręcamy w prawo i drogą żwirową dojeżdżamy do łowiska. Teren łowiska jest ogrodzony i znakomicie chroniony przez całą dobę. Usypane i obsiane trawą groble oraz dwie wysepki na środku stawu bez wątpienia dodają miejscu uroku. Na potrzeby wędkarzy utworzono miejsca parkingowe. Linia brzegowa jest dostępna na całej długości. Wokół niej wybudowano 60 pomostów, z których można swobodnie wędkować. Każdy pomost posiada miejsce do siedzenia i zaczep do mocowania siatki. Przy każdym z nich znajduje się kosz na śmieci. Po zakończeniu wędkowania można odpocząć pod wiatami, które są usytuowane w pięknym, zalesionym kompleksie. Są także wyznaczone miejsca do grillowania, rozpalania ogniska i czyszczenia ryb. Jest możliwość skorzystania z wody bieżącej, czerpanej bezpośrednio ze studni głębinowej, jak również energii elektrycznej i toalet.


W budynku znajdującym się na terenie łowiska można dokonać opłaty za pobyt, jak również zasięgnąć informacji dotyczących łowienia. Tam też wędkarze otrzymują siatki służące do przechowywania złowionych ryb. Na miejscu można zapoznać się z obowiązującym regulaminem

 

 
  Łowisko zarybiane jest różnymi gatunkami ryb. Dominuje karp, ale też jest liczny lin, amur, karaś, szczupak, okoń, płoć, jaź i leszcz. Dla uatrakcyjnienia wpuszcza się także jesiotry. Ryby na łowisku obsadzane są jesienią i wiosną, a w trakcie sezonu sukcesywnie prowadzone jest dorybianie.