Szkolenie z "Dziadkiem" Ciechańskim

Na Jego przyjazd czekaliśmy długi, okrągły rok. No i wreszcie Przyjechał.

Darek Ciechański - legendarna postać polskiego spławika, ogromny zasób wiedzy zdobytą przez dziesięciolecia swojej wyczynowej kariery.

"Dziadek" - od 28 lat nosi to przezwisko (pseudonim) chętnie dzieli się swoją jakże cenną wiedzą którą przekazuje młodym, początkującym wędkarzom w Polsce i za granicą.

I właśnie przyjechał dziś do Wasilkowa, aby spotkać się z młodymi wędkarzami naszego Okręgu, aby poprowadzić trzydniowy kurs ze "spławika".

A że jak to powiedział: "Trzy dni to bardzo mało czasu", po zakwaterowaniu się i obiedzie przystąpił niezwłocznie do zaplanowanych przez siebie zajęć

Poniedziałek - 26 czerwca upłynął pod znakiem budowania zestawów, wiązania węzłów, wiązania haczyków. Wszystkie akcesoria potrzebne do tego zostały specjalnie zasponsorowane przez firmę ABRAMIS, właściciela marki MIKADO. Otrzymane spławiki ufundowała firma Dziadka – „VIMBA".

Dzień następny (po śniadaniu) młodzi wędkarze zebrali się aby dowiedzieć się o komponowaniu zanęt. Do dyspozycji mieli gotowe zanęty i atraktory, które otrzymali dzięki uprzejmości firmy MatchPRO, której właścicielem jest Pan Krzysztof Kałużny. Według wskazówek Dziadka komponowali zanęty na różne wody.

Oczywiście zaraz potem mogli wypróbować to, co stworzyli. Na przeprowadzonym przez Dziadka treningu z powodzeniem łowili dorodne płocie, krąpie, liny i ukleje.

Po obiedzie Dziadek przeprowadził zajęcia specjalistyczne z Bartkiem. Ćwiczył on strzelanie z procy, uczył się prawidłowego zarzucania zestawu odległościowego. Ćwiczył także sztukę spinningowania.

We środę po śniadaniu nastąpiło podsumowanie całego kursu, na którym obecni byli przedstawiciele ZO PZW w Białymstoku. Dziadek z rąk Wiceprezesa Okręgu Sławomira Nadolnego otrzymał pamiątkowe podziękowanie. Młodzi wędkarze otrzymali z rąk Dziadka upominki: ziemię, spławiki firmy Dziadka "VIMBA", zanęty i atraktory Firmy MatchPRO. Przedstawiciele ZO PZW w Białymstoku wręczyli młodym wędkarzom pamiątkowe dyplomy o ukończeniu kursu.

Dziadek zapewnił wszystkich, że bardzo chętnie przyjedzie do nas na każde zaproszenie.

DZIĘKUJEMY CI "DZIADKU"!!!

Zapraszamy na blog o wędkarstwie Darka Ciechańskigo