Grand Prix Okręgu PZW w Białymstoku Drohiczyn rz. Bug 03.09.2017r. - relacja

Tegoroczne zmagania w zawodach spławikowego Grand Prix Okręgu PZW w Białymstoku można by określić jako „wyjazdowo- krajoznawcze”. Pierwsza edycja rozegrana została na dalekim południu, na wodzie bardzo dobrze znanej naszym wędkarzom bo leżącej na terenie naszego Okręgu ale niestety należącej do Okręgu Mazowieckiego. Następna na dalekiej północy na wodach należących do GR Suwałki. Kolejna, letnia edycja w samym sercu Mazur, na wodach GR Mikołajki. Sesje jesienną rozpoczęły zawody rozegrane 3 września 2017r. na południowych „rubieżach” Okręgu rzece Bug w Drohiczynie, wodzie wyznaczającej granicę z Okręgiem Siedleckim i do niego należącej. Rzece, którą dzięki bardzo dobrym, wieloletnim już porozumieniom między naszymi Okręgami zawodnicy bardzo dobrze znają, i traktują niemal jako własną. Rzece pięknej, malowniczo położonej ale też chimerycznej i niesprawiedliwej. Jej dziki charakter nierówno traktuje zawodników, potrafi obdarować wynikami dwucyfrowymi ale też potrafi zaciekle bronić swoich mieszkańców używając zaczepów, wirów, cofek czy innych czarów. Wszystkie słabości łowiska niweluje jednak jeden atut, który przyciąga wędkarzy jak magnes czyli możliwość złowienia pięknych leszczy czy kleni, które choć często nie dają się „wyjąć” z nurtu, to sam hol sprawia nie lada atrakcję.

Do zawodów przystąpiło 25 zawodników i 7 drużyn, sektory rozlokowano od statku w kierunku promu pomijając najwolniejszy i najpłytszy odcinek rzeki. Pochmurna mżawkowo – deszczowa”, jesienna już pogoda, choć nie umilała zawodów to korzystnie wpływała na żerowanie ryb. Łowiono głównie ładne krąpie w okolicach 200g., i to one pozwalały zbudować najwyższe wyniki. Piękne leszcze nie zawiodły i pojawiły się w każdym sektorze choć najwięcej w sektorze B. Sektor A i całe zawody wygrał Borowski Tomasz uzyskując wynik 10360g., sektor B Sywno Artur z wynikiem 8575g., a sektor C Królikowski Artur z wagą 5785g. Drużynowo wygrała drużyna Szczupaki 6pkt., przed Boleniem Drohiczyn 8pkt., i Płocią Białystok 12pkt.Sędzią głównym zawodów była Agnieszka Bakun wspomagana przez Jarosława Mojsiejuka, Grzegorza Orzechowskiego i Krzysztofa Samocika.

Zawody choć nierówne, to na pewno zapadną w pamięć z powodu wysokich wyników i emocjonujących holi. Przed nami ostatnie zawody GPO w tym roku w końcu na własnym terenie. Charakter łowiska jakże inny ale ryby mogąbyć bardzo podobne a wyniki kto wie może i wyższe.

Adam Chomko