Ogólnopolska Halowa Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich

Po raz kolejny Okręg PZW w Kielcach podjął się organizacji Ogólnopolskiej Halowej Olimpiady Młodzieży w Sportach Wędkarskich. Tym razem impreza odbyła się w Pińczowie w dniach 26-28 stycznia 2018r.

Udział w Olimpiadzie wzięło 38 zawodników z całej Polski rywalizując jak zwykle w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej.

Okręg PZW w Białymstoku reprezentowała tym razem niepełna, dwuosobowa drużyna w składzie: Filip Świtecki (koło PZW w Supraślu) w kat. wiekowej do 14 lat oraz Kamila Stankiewicz (koło PZW Miejskie w Hajnówce) w kat. do lat 16. Indywidualnie w kat. do lat 14 wystartował Szymon Protassewicz (koło PZW w Supraślu).

Bardzo łady wynik zaprezentował Filip Świtecki zajmując I miejsce zawodach 3 - boju rzutowego, III miejsce w zawodach sprawnościowych oraz II miejsce w klasyfikacji końcowej Olimpiady. Mniej szczęścia miała początkująca zawodniczka Kamila Stankiewicz, która popełniając jeden błąd w teście ekologiczno - wędkarskim przegrała pierwsze miejsce w tej konkurencji.

Wyniki naszych zawodników:

Filip Świtecki (14 lat)

- I miejsce w 3 - boju rzutowym

- V miejsce w teście ekologiczno - wędkarskim

- III miejsce w zawodach sprawnościowych

- II miejsce w klasyfikacji końcowej

Szymon Protassewicz (14 lat)

- VIII miejsce w 3 - boju rzutowym

- XI miejsce w teście ekologiczno - wędkarskim

- X miejsce w zawodach sprawnościowych

- X miejsce w klasyfikacji końcowej

Kamila Stankiewicz (16 lat)

- XIII miejsce w 3 - boju rzutowym

- IV miejsce w teście ekologiczno - wędkarskim

- XIII miejsce w zawodach sprawnościowych

- XI miejsce w klasyfikacji końcowej

Drużyna w niepełnym składzie (brak zawodnika w kat. wiekowej do 12 lat) zajęla IX miejsce.

Filipowi gratulujemy świetnych wyników, zaś całej startującej trójce dziękujemy za starania i wytrwałość.

Wierzymy, że kolejne starty przyniosą więcej radości.

Komplet wyników w załączeniu.

foto: Andrzej Białous