Zamienili ciężarki na spławiki

Szanowna Pani jesień rozpoczęła swoje panowanie. Korony drzew przybrały piękne kolory, jest ciepło, pasemka babiego lata unoszą się w powietrzu. W takiej scenerii grupka młodych i bardzo młodych ludzi spotkała się dnia 6 października br. na łowisku wędkarskim "Rybki z Nadawki" k/Wasilkowa. Byli to członkowie WKS Casting Klubu Podlasie, działającego przy ZO PZW w Białymstoku. Oprócz bardzo już doświadczonych zawodników Klubu (uzyskiwanie bardzo dobrych wyników na arenie kraju), do rywalizacji przystąpili także ci, którzy stawiają swoje pierwsze kroki, którzy zaczynają dopiero swoją przygodę z wędkarstwem rzutowym (starty w "Grand Prix" naszego okręgu).

Zamienili oni dzisiaj ciężarki rzutowe na spławiki i stanęli do rywalizacji w zawodach spławikowych. Do rywalizacji stanęło 14 zawodników w towarzystwie swoich rodziców i opiekunów. Przez trzy godziny postanowili "przechytrzyć" ryby pływające w łowisku. Po wylosowaniu stanowisk godzinnym przygotowaniu sędzia główny zawodów - Andrzej Białous (Prezes Klubu) dał sygnał do startu. Młodzi zawodnicy rozpoczęli zmagania.

Niestety! Dzisiaj rybki jak na złość nie chciały poddać się zawodnikom. O pechu może mówić zawodnik ze szkółki rzutowej z Wasilkowa - Mateusz Stankiewicz. Trzy piękne "odjazdy" dużej ryby i trzy zerwane przypony. Również i Szymon Protassewicz  ze szkółki rzutowej z Supraśla nie "wyholował" dużej ryby, którą miał na haczyku. Natomiast na swoją rybę czekała cierpliwie zawodniczka z Hajnówki - Kamila Stankiewicz. Na trzydzieści minut przed końcem zawodów złowiła pięknego karpia, który w klasyfikacji ogólnej zawodów okazał się największą rybą.

W klasyfikacji generalnej zawodów okazało się, że rybki do wagi przedstawiło tylko czterech zawodników. Oprócz karpia Kamili, zawodnicy ze szkółki rzutowej z Supraśla złowili dzisiaj raczej "rybeczki". Były to małe kiełbiki.

Po zakończonych zawodach zastępca sędziego głównego zawodów - Wojtek Bogusłowicz zaprosił wszystkich uczestników na wspólne ognisko wędkarskie, gdzie pieczono i degustowano wspaniałe kiełbaski.

Po ognisku nastąpił moment uroczysty - a więc uroczyste zakończenie dzisiejszych zawodów. Pierwsza trójka zawodników otrzymała z rąk Wojtka Bogusłowicza pamiątkowe dyplomy i puchary, zaś wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki. Nagrody te ufundował Klub.

Następnie Prezes Klubu kolega Andrzej Białous poprosił do siebie dwójkę zawodników, którym ufundował pamiątkowe puchary, dyplomy i upominki. Otrzymali je zawodnicy startujący na dzisiejszych zawodach w klasyfikacjach: "Najmłodszy zawodnik" i "Największa ryba zawodów". Największą rybę zawodów złowiła Kamila Stankiewicz z Hajnówki (karp o wadze 1.945kg),           a Aleksandra Halicka z Wasilkowa była zawodniczką najmłodszą.

Oficjalne wyniki zawodów:

I miejsce - Kamila Stankiewicz (Hajnówka) - 1 945 pkt

II miejsce - Filip Świtecki (Supraśl) - 130 pkt

III miejsce - Adam Nikitiuk (Supraśl) - 120 pkt (3 ryby)

IV miejsce - Szymon Protassewicz (Supraśl) - 120 pkt (1 ryba)

Organizatorem zawodów był Zarząd Koła PZW w Wasilkowie oraz WKS Casting Klub Podlasie.