Grand Prix Okręgu PZW w Białymstoku 22.09.2019r. Zalew w Siemiatyczach - relacja

Aktualności | 2019-09-25 | Publikujący: Podlaski Klub Feederowy

W dniu 22.09.2019r. na Zalewie w Siemiatyczach odbyła się III edycja Grand Prix Okręgu PZW w Białymstoku sezonu 2019/2020r. Pogoda na łowisku przywitała zawodników pełnym zachmurzeniem i lekkim wiatrem. Wraz z upływem dnia wzrosła temperatura, wiatr ustał i pokazało się nawet słońce. Do zmagań przystąpiło 22 uczestników, których rozlokowano w 3 sektorach. Uprzednie treningi wskazywały na możliwość łowienia przyzwoitych leszczy, na sporym dystansie. Jak się okazało w trakcie zawodów ryby przeszły w tryb jesienny i aby osiągnąć przyzwoity wynik trzeba było łowić na średnim dystansie i maksymalnie wycienionymi zestawami. Spore utrudnienie w obraniu punktu nęcenia i lądowaniu zdobyczy stanowił pas zieleni na dystansie do 35m od brzegu na wybranych stanowiskach. Dominowały średnie leszcze i płotki. Największego leszcza złowił kol. Patryk Waleśko (1720pkt). Potencjał wylosowanego miejsca najlepiej wykorzystał Bartosz Iwaniuk budując imponujący wynik ponad 11kg. Drugie miejsce zajął kol. Leszek Lewkowski (3280pkt), natomiast trzecie kol. Piotr Marciniak (2935pkt). Zwycięzcy otrzymali puchary oraz dyplomy. Szczegółową klasyfikację zamieszczono w tabelach w sekcji „Wyniki Zawodów” na stronie Klubu.  Do zobaczenia na ostatniej edycji sezonu.