Tarlaki do celów zarybieniowych

Pozyskujemy tarlaki do celów zarybieniowych

Polski Związek Wędkarski Okręg w Białymstoku informuje, że od dnia 26 lutego 2020 r.
na podstawie decyzji Marszałka Województwa Podlaskiego rozpoczyna akcję pozyskiwania tarlaków szczupaka i sandacza w celu pozyskania ikry .

Odłów będzie prowadzony pod nadzorem Państwowej Straży Rybackiej. Pozyskane ryby będą przewożone na wylęgarnię. Uzyskany wylęg będzie przeznaczony na zarybienie wód Okręgu oraz obsady stawów w celu uzyskania materiału zarybieniowego.

Tarło będzie prowadzone przeżyciowo, a ryby wypuszczone z powrotem do zalewu.

Komentarze (1)

bj45

Mam pytanie, czy decyzja Marszałka Województwa Podlaskiego o pozyskiwaniu tarlaków szczupaka i sandacza w celu pozyskania ikry, dotyczy wszystkich wód przypisanych PZW Okręg w Białymstoku? W/w informacja nie podaje miejsca prowadzenia odłowów.
    Kolejne pytanie dotyczy terminu prowadzenia odłowów, który rozpoczyna się od dnia 26 lutego 2020 r. do ...?... odłowienia wszystkich tarlaków, czy jest określony limit ilościowy, czy do pierwszych lodów???
    Czy strażnicy PSR, mający prowadzić nadzór, będą oddelegowani na cały okres prowadzenia odłowów?
    Kolejne pytanie dotyczy uzyskanego wylęgu, który będzie przeznaczony na zarybienie wód Okręgu (jasne i OK!) oraz obsady stawów? O jakich, czyich stawach, jest mowa w komunikacie???
    "Tarło będzie prowadzone przeżyciowo, a ryby wypuszczone z powrotem do zalewu." - gdzie znajduje się ten tajemniczy zalew?
    Wniosek jest taki, by PZW Okręg w Białymstoku wykazał się odrobiną szacunku w stosunku do wędkarzy i przynajmniej informacje do nich kierowane były rzetelne a przynajmniej sensowne!
    bj45