Opinia na temat możliwości wypuszczania gatunków ryb karpiowatych Cyprinidae, będących przyłowem w odłowach tarłowych szczupaka

Polski Związek Wędkarski Okręg w Białymstoku informuje, że zgodnie z wytycznymi zawartymi w opinii prof. dr hab. inż. Alicji Boroń z Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie, ryby karpiowate z gatunków: leszcz, karaś srebrzysty, lin, karp będące przyłowem w odłowach tarłowych szczupaka nie kwalifikują się do wypuszczenia z powrotem do zb. Siemianówka.

Opinia prof. dr hab. inż. Alicji Boroń w załączeniu.