Działania prewencyjne pn."Łowisko"

W dniach od 5 do 7 czerwca 2020 roku na wodach użytkowanych przez Okręg PZW w Białymstoku odbyły się działania prewencyjne pod kryptonimem „Łowisko”.

Celem działań była kontrola przestrzegania porządku i bezpieczeństwa przez uprawiających amatorski połów ryb z brzegu i jednostek pływających, w tym posiadania zezwoleń i innych dokumentów określonych w przepisach prawnych. Do działań byli zaangażowani funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policj oraz wszystkich komend powiatowych Policji województwa przy współpracy z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej oraz Społecznej Straży Rybackiej. Funkcjonariusze kontrolowali zarówno samochody jak i łodzie. Osoby nie przestrzegające zapisów Ustawy o rybactwie śródlądowym zostały pouczone i ukarane. Dziękujemy wszystkim służbom za działania oraz wędkarzom za współpracę w ramach tej akcji.