Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Odłowy naukowo - badawcze na zb. Siemianówka

Polski Związek Wędkarski Okręg w Białymstoku informuje, że w dniach 28-30 lipca 2020 r. na zbiorniku Siemianówka  przeprowadzone zostaną odłowy kontrolne przy pomocy sieci stawnych w celach naukowo - badawczych na potrzeby Polskiego Związku Wędkarskiego Okręgu w Białymstoku.

 
Badania ichtiofaunistyczne na obwodzie rybackim: „Narew nr 1 Zbiornik Siemianówka”, na którym uprawnionym do rybactwa jest Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Białymstoku.
   

    Od dnia 28 lipca do dnia 30 lipca na obszarze wodnym zbiornika Siemianówka prowadzone są badania aktualnego stanu ichtiofauny, polegające na prowadzeniu odłowów monitorujących (kontrolnych) przy użyciu selektywnych zespołów wontonów narybkowych i młodzieżowych. Cykl badań w okresie letnim (obecnie), jesiennym (2020 r.) i wiosennym (2021 r.) ma na celu określenie struktury ichtiofauny:
- udział ryb drapieżnych w występującej ichtiofaunie,
- zróżnicowanie gatunkowe ryb pojawiających się w odłowach,
- efekty stosowanej polityki zarybieniowej,
- kondycję i zdrowotność występujących gatunków.
    Badania prowadzone są przez specjalistyczną firmę „Fish Projekt” pod nadzorem służb ichtiologicznych użytkownika (Okręgu PZW w Białymstoku). Prowadzone odłowy ryb przy użyciu sprzętu stawnego polegają na wystawieniu na około 20-25 minut zestawu specjalistycznego w wytypowanych miejscach akwenu, po czym zbierany materiał jest rejestrowany i ryba wypuszczana jest zwrotnie do wody (metoda przeżyciowa). Badania mają na celu wypracowanie dalszych działań dla potrzeb ochrony i wspierania zespołów ichtiofauny zasiedlającej ten obwód rybacki. Realizacja tego przedsięwzięcia da nam - wędkarzom obraz stanu ichtiofauny, oddziaływania na nią eksploatacji połowowej oraz efektów zarybiania.
    Wyniki badań będą przedstawiane na bieżąco (lato i jesień 2020 r. oraz wiosna 2021 r.), a końcowy raport przedłożony po zakończeniu przedsięwzięcia.

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Ilość odwiedzin